Šampionem Vinařských Litoměřic - víno z Vinařského střediska Mělník

Vinařské Litoměřice jsou nejprestižnější soutěžní, prezentační a prodejní akcí vín v Čechách. Směle konkurují moravským Valticím.

Letos čeští vinaři zabodovali. Vůbec prvně v patnáctileté historii Vinařských Litoměřic získá titul šampiona roku 2017 české víno. Stane se jím Rulandské šedé, ročník 2015, pozdní sběr, z České zemědělské univerzity v Praze. Získalo totiž nejvyšší bodové ohodnocení od zhruba stovky akreditovaných porotců, kteří v sále hotelu Koliba degustovali celkem 820 do soutěže přihlášených vzorků pocházejících ze 135 vinařství.

Jsem doslava nadšený. Je to pro nás obrovská pocta a důkaz toho, že nejen na Moravě, ale i v Čechách umíme vyrábět kvalitní vína, "neskrýval radost z výsledku zástupce vítězného vinařství Ing. Štěpán Weitosch. Druhý skončil Merlot, pozdní sběr, 2015, z tvrdonického vinařství Kosík. Třetí nejvyšší bodové ohodnocení dosáhl Ryzlink rýnský, 2015, pozdní sběr, ze Školního statku Mělník.

                  

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.